نحوه عيب يابي يخچال هاي بوش


در صورتي که يخچال بوش شما دچار مشکل شده است بهتر است با حفظ خونسردي گام گام موارد مختلف را بررسي کرده و تلاش کنيد تا ايراد مربوطه را پيدا کنيد. براي اين که تعميرات يخچال بوش به خوبي انجام شود ابتدا بهتر است معايب يخچال بوش و دليل کار نکردن يخچال و فريزر را پيدا کنيد. ليست علائم رايج را مرور کنيد، سپس علل احتمالي را برطرف کنيد. علاوه بر اين، توصيه مي شود دفترچه راهنماي يخچال خود را براي نکات عيب يابي مرور کنيد. با خريد از فروشگاه هاي معتبري مثل فروشگاه لوازم خانگي بوش آلمان مي توانيد از خدمات پس از فروش يخچال هاي بوش مطمئن باشيد.


بررسي برق يخچال


در مرحله اول برق ورودي به يخچال را کنترل کنيد. تامين نشدن برق براي دستگاه ممکن است يکي از معايب يخچال بوش باشد که به آساني مي توانيد آن را برطرف نماييد. بررسي کنيد که يخچال يا فريزر شما از پريز برق جدا نشده باشد. اگر به برق متصل است، بررسي کنيد که خروجي هنوز برق مناسب براي يخچال را تأمين مي کند. در صورتي که صفحه نمايش دستگاه چيزي نمايش ندهد به احتمال خيلي زياد برق يخچال قطع شده است.


بررسي درب يخچال


بررسي درب يخچالبررسي درب يخچال


در صورتي که درب يخچال به طور کامل بسته نشده باشد، صداي هشدار يخچال به صدا در خواهد آمد. با شنيدن سيگنال هشدار، اطمينان حاصل کنيد که درب باز نمانده باشد. واشر را در امتداد لبه درب بررسي کنيد. واشر بايد باعث بسته شدن درب يخچال شود. اگر مهر و موم معيوب باشد، هوا خارج مي شود و باعث مي شود سيستم خنک کننده بيش از حد کار کند. اگر در واشر احساس خيسي يا يخ زدگي مي کنيد، اين مي تواند مشکل شما را نشان دهد. مي توانيد براي تعويض واشر اقدام کنيد.


افزايش دماي يخچال و کارکرد موتور


گاهي سيگنال هشدار دهنده به دليل افزايش دماي يخچال به صدا در مي آيد و اين يعني غذاي منجمد مي تواند در معرض خطر باشد. در صورت افزايش دماي آن، تنظيمات دما را تصحيح کنيد. ترموستات يخچال را نيز بمنظور يافتن معايب يخچال بوش بررسي کنيد تا به طور تصادفي تنظيم نشده باشد. موتورهاي يخچال حداقل 80 درصد از زمان و حتي بيشتر در روزهاي گرم کار مي کنند. اگر مقدار زيادي غذا اضافه شده باشد يا درب آن باز مانده باشد، براي خنک ماندن بايد بيشتر کار کند. منظم نگه داشتن غذاي خود و بستن درها در اسرع وقت از پرکاري آن جلوگيري مي کند. اگر يخچال شما خيلي گرم است، احتمالاً کويل هاي کندانسور کثيف است. حداقل دو بار در سال آن ها را با جاروبرقي و اتصال نازل برس تميز کنيد.


اندازه گيري دماي يخچال


اندازه گيري دماي يخچالاندازه گيري دماي يخچال


وقتي مي خواهيد بفهميد تنظيمات دماي يخچال چه مشکلي دارد، دماسنج ابزار خوبي است. يک يا دو روز يک دماسنج يخچال را در ناحيه اصلي يخچال آويزان کرده و ديگري را در ناحيه فريزر قرار دهيد. دامنه اي از 36 تا 38 درجه فارنهايت براي سرد نگه داشتن غذا ايده آل است. در صورت وم، دما را تنظيم کنيد يخچال شما ممکن است داراي کنترل درجه حرارت دوم براي محفظه ها يا کشوها باشد، در اين صورت اين قسمت ها را نيز بررسي کنيد.


ريست کردن تنظيمات يخچال


گاهي اوقات برخي معايب يخچال بوش را با ريست کردن آن مي توان برطرف کرد. براي تنظيم مجدد يخچال، آن را به مدت 30 تا 45 دقيقه از برق بکشيد و سپس دوباره به برق وصل کنيد. به اين حالت تنظيم مجدد سخت (hard) مي گويند و معمولاً اکثر يخچال ها را ريست مي کند. با اين حال، توجه داشته باشيد که اين بايد به عنوان آخرين چاره استفاده شود.


تنظيمات آب يخچال بوش


تنظيمات  آب يخچال بوشتنظيمات آب يخچال بوش


اگر آب خود را قبل از اين که چراغ هشدار آن روشن شود تغيير داده ايد، بايد آن را به صورت دستي تنظيم کنيد. براي اين کار منو را فشار دهيد و سپس وارد قسمت تغيير شده و آن را فشار دهيد تا صفحه نمايش به 0 تغيير کند. 0 به معني تنظيم مجدد آب است در حالي که 1 به اين معني است که تايمر آب هنوز در حال کار است. براي راهنمايي بيشتر مي توانيد از دفترچه راهنماي سايد باي سايد بوش، نيز استفاده کنيد.


اشکال در يخ ساز


اگر يخ ساز يخ توليد نمي کند، بررسي کنيد که منبع تغذيه روشن باشد. با استفاده از نمايشگر يخچال صحت کار کردن يخ ساز را چک کنيد. برنامه خودآزمايي در برخي از دستگاهها وجود دارد که از آن مي توان براي شناسايي معايب يخچال بوش استفاده کرد. مراقب نمايشگر باشيد که چه خطايي را نشان مي دهد در صورت نياز اين خطا را با پشتيباني بوش در ميان بگذاريد. پر شدن سطل يخ ممکن است چهار روز طول بکشد، اگر همه چيز مرتب به نظر مي رسد، اما يخ خارج نمي شود ، بازوي بيرون انداز احتمالاً گير کرده است.


يخ زدن داخل يخچال


يخ زدن داخل يخچاليخ زدن داخل يخچال


گاهي اوقات داخل يخچال يخ ايجاد شده و يا برخي مواد غذايي يخ مي زنند. اگر در قفسه ها يا غذاهاي داخل يخچال خود متوجه لايه هاي يخ زدگي شديد، اين مشکل را جدي بگيريد و بلافاصله براي رفع آن اقدام کنيد، زيرا رطوبت بيش از حد باعث خراب شدن غذاها و حتي رشد کپک مي شود و مسئله بهداشتي ايجاد مي شود. البته بايد توجه کرد که بعضي از يخ زدن ها طبيعي است، اما يخ زدن بيش از حد مي تواند نشان دهنده يک مشکل باشد. ابتدا بررسي کنيد که درب به درستي بسته شده باشد. اگر هيچ مشکلي در مهر و موم درب وجود ندارد، براي شناسايي مشکل ممکن است نياز به پشتيباني بوش باشد.


فرايند يخ زدايي


اگر بيش از حد يخ در فريزر شما جمع شده باشد، مي تواند به داخل يخچال شما نيز نفوذ کند. براي يخ زدايي، محفظه را خالي کنيد، اجازه دهيد يخ ذوب شود. براي پاک کردن آب از حوله استفاده کنيد. براي ذوب سريع تر يخ ها مي توانيد از سشوار نيز استفاده کنيد.


نور و لامپ يخچال


نور و لامپ يخچالنور و لامپ يخچال


اگر لامپ يخچال شما کار نمي کند، ممکن است به طور تصادفي يخچال را از برق کشيده باشيد. پريز برق را بررسي کنيد تا ببينيد آيا هنوز متصل است يا از جاي خود خارج شده است. همچنين برخي يخچال ها داراي عملکرد “خاموش کردن خودکار” هستند ، به اين معني که اگر بيش از 10 دقيقه درب را باز بگذاريد ، چراغ خاموش مي شود. اگر بعد از بستن و باز کردن درب ، چراغ يخچال شما روشن شود ، احتمالاً به درستي بسته نشده است. اگر هيچ يک از اين تعميرات سريع کارساز نبود، لامپ يخچال شما سوخته است و بايد تعويض شود.


ايجاد سر و صدا


کمي سر و صدا در يخچال ها کاملا طبيعي است. سر و صدا عمدتا هنگام پر شدن يخ ساز ايجاد مي شود. اين صدا از دهانه شير آب مي آيد. وقتي يخ ذوب شود، صداي آب جاري نيز ممکن است ايجاد شود. هنگامي که فن ها با دما تنظيم مي شوند، نيز ممکن است صدا ايجاد شود. اگر هنگام باز کردن يخچال و فريزر سر و صدا بلندتر مي شود، بهتر است فن آن را تعويض کنيد. اگر صدا از پايين يخچال مي آيد، ظرف تخليه يخ را بررسي کنيد. اگر به خوبي در جاي خود نباشد، ممکن است صدا ايجاد کند.


عيب يابي يخچال هاي توکار


عيب يابي يخچال هاي توکارعيب يابي يخچال هاي توکار


عيب يابي محصولات توکار ممکن است دشوار تر از يخچال هاي معمولي باشد. با اين حال، مشکلاتي که مي توانند بوجود آيند مشابه هم هستند. يافتن منبع مشکل سريع ترين راه براي تعمير است. بنابراين، قبل از اين که با يک تکنسين تماس بگيريد، اجزاي سازنده را بررسي کنيد تا ببينيد آيا چيزي وجود دارد که بتوانيد خودتان اصلاح کنيد.


اقدامات لازم در فاصله تعمير يخچال


در صورتي که معايب يخچال بوش مشخص شد در فاصله زماني که طول مي کشد تا يخچال تعمير شود بايد اقداماتي را انجام دهيد تا از فاسد شدن مواد غذايي موجود در يخچال جلوگيري کنيد. اولين کاري که بايد هنگام خراب شدن يخچال انجام دهيد اين است که از سيستم سرمايشي منزل خود استفاده کنيد تا دماي مواد غذايي که در يخچال نگه داري مي شده اند را همچنان پايين نگه داريد. در صورتي که مقداري يخ در اختيار داريد مي توانيد آن ها را به صورت کيسه هاي يخ در اطراف مواد غذايي مورد نظر قرار دهيد. بهتر است تا جايي که امکان دارد از اين مواد غذايي استفاده کرده و آن ها را پخت کرده و مصرف کنيد.


مدت زماني که غذاها سالم مي مانند


مدت زماني که غذاها سالم مي مانندمدت زماني که غذاها سالم مي مانند


غذاي باقيمانده در يخچالي که در حال کار نيست و خاموش شده است، در صورت باز کردن آن، تقريباً چهار ساعت يا کم تر خنک خواهد ماند. اگر دسترسي به سيستم سرمايشي يا يخ نداريد، تا حد ممکن درب يخچال را بسته نگه داريد. اين فاصله زماني چهار ساعته مي تواند براي شما فرصتي باشد تا يخ کافي را فراهم کنيد. اگر معايب يخچال بوش مربوط به قسمت فريزر بود و فريزر خاموش شد، غذا در قسمت فريزر ماندگاري بيشتري خواهد داشت ( 24 ساعت يا بيشتر بدون برق، با فرض اينکه درب فريزر به طور مکرر باز نشود ) ، اين زمان به پربودن فريزر بستگي دارد. هرچه غذاهاي منجمد درون فريزر بيشتر باشد، فريزر مدت زمان بيشتري خنک مي ماند. اگر غذاي منجمد هنوز بلورهاي يخ داشته باشد يا دماي داخلي آن زير 40 فارنهايت باشد، ميتوان با اطمينان از سالم بودن، دوباره آنها را فريز کرد.


بررسي غذاهاي فاسد شدني


فاسدشدني به اين معني است که غذا به يخچال نياز دارد وگرنه خراب مي شود. شير، گوشت و ماهي چند نمونه از غذاهاي فاسدشدني هستند. غذاهاي پخته يا آماده نيز فساد پذير هستند. برخي از غذاها مانند ميوه ها و سبزيجات خام، نان و چاشني ها مدت ها پس از خاموش بودن يخچال ايمن هستند. آزمايش دماي داخل يخچال و غذاها نيز به شما کمک مي کند تا مطمئن شويد که غذاها سالم مانده اند. اگر درجه حرارت بيش از دو تا4 ساعت به بيش از 40 درجه فارنهايت برسد، غذاها بايد دور ريخته شوند. زيرا در اين صورت، باکتري هاي مضر ممکن است تکثير شده و غذا را فاسد کنند.


نکات کلي در نگهداري از يخچال و حفظ بهداشت آن


نکات کلي در نگهداري از يخچال و حفظ بهداشت آننکات کلي در نگهداري از يخچال و حفظ بهداشت آن


شما نمي توانيد غذاي خود را در بشقاب کثيف يا ظرف کثيف قرار دهيد بقاياي به جا مانده از آن مي تواند باکتري ها و کپک هايي باشد که مواد غذايي موجود در يخچال را در معرض خطر قرار مي دهد. بوي مواد غذايي خراب مي تواند در محتواي يخچال شما نفوذ کند. تميز کردن صحيح يخچال و فريزر، آن را براي ذخيره مواد غذايي ايمن کرده و به جلوگيري از بيماري هاي ناشي از غذا کمک مي کند.


تميز کردن يخچال


در صورت چسبناک بودن، بطريها و ظروف را با پارچه مرطوب پاک کنيد. هرچيزي را که بوي بد مي دهد و به نظر مي رسد خراب است يا تاريخ مصرف آن گذشته است، دور بريزيد. کشوها و قفسه هاي قابل جابجايي را بيرون بياوريد. آنها را با آب گرم و مواد شوينده ظرف در سينک بشوييد. يک قاشق غذاخوري محلول سفيد کننده را به يک گالن آب گرم اضافه کنيد. قسمت هاي قابل جداشدن را با آب و محلول سفيد کننده بشوييد و اجازه دهيد تا در هوا خشک شوند. سرکه سفيد را با مقدار مساوي آب گرم در يک ظرف مخلوط کنيد. کل يخچال، داخل و خارج، از جمله جلو و پشت دسته ها را پاک کنيد. يک يا دو قاشق چاي خوري جوش شيرين را روي لکه هاي لجباز يا غذاي گير کرده بپاشيد. براي بار آخر يخچال را پاک کنيد و اجازه دهيد هواي يخچال خشک شود.


نکات مهم پس از تميز کردن يخچال


اگر برق را قطع کرده ايد آن را دوباره وصل کنيد. در را ببنديد و اجازه دهيد دوباره يخچال سرد شود. ممکن است دو يا سه ساعت طول بکشد تا دوباره به دماي مناسب برسد. فن خنک کننده و سيم پيچ هاي کندانسور را تميز کنيد. اين ها به طور معمول از پايين يخچال خارج مي شوند و براي تنظيم دماي يخچال مهم هستند. اگر خاک يا گرد و غبار اضافي جمع شود ، اين اجزا نمي توانند کار خود را به طور موثر انجام دهند. با استفاده از يک پارچه مرطوب ، خاک جمع شده را با يک پارچه نرم پاک کنيد و اين موارد را هميشه تميز نگه داريد.


منبع : https://bit.ly/39D23oV


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


سلام اینجا که من ایستاده ام هر چی که بخوای کانون قرآن وعترت دانشگاه آزاد اسلامي فسا Veblogmohammadhosseingig . معرفي انواع انگشتر ها با سنگ هاي معدني محصولات نقره و گردنبند aydin نمایندگی دوربین های prowin