لذت سرخ کردن در سرخ کن بدون روغن فيليپس و طرز استفاده از آن


استفاده و آشپزي با دستگاه هاي بدون روغن فيليپس بسيار آسان و لذت بخش است. فقط کافي است کمي با طرز کار دستگاه و نکات مهم در رابطه با آن آشنايي پيدا کنيد تا به سرعت مجذوب استفاده از آن در آشپزي هاي روزانه گرديد. در صورتي که هنوز يکي از مدل هاي با کيفيت فيليپس را تهيه نکرده ايد پيشنهاد مي کنيم براي کسب اطلاعات بيشتر و خريد مطمئن به فروشگاه اينترنتي منزل مارکت مراجعه کنيد.


نکات مهم در شروع فرآيند پخت، در دستگاه هاي با نمايشگر ديجيتال  1.  دوشاخه دستگاه را به پريز برق وصل کنيد.

  2. دکمه روشن/ خاموش را فشار دهيد.

  3.  براي تغيير تنظيمات از پيش تعيين شده، صفحه QuickControl (واقع در قسمت جلوي دستگاه) را به تنظيمات دلخواه برگردانيد. براي تأييد تنظيمات دوباره روي QuickControl فشار دهيد. در اين حالت نشانگر زمان پخت بر روي صفحه چشمک مي زند.


4- براي تغيير زمان پخت نيز با استفاده از QuickControl مي توانيد تنظيمات دلخواه را انجام دهيد و براي تاييد، دوباره آن را فشار دهيد. زمان مورد نياز براي سرخ کردن هر نوع ماده غذايي متفاوت است و مي توانيد با مراجعه به دفترچه راهنماي دستگاه که طرز استفاده از سرخ کن بدون روغن فيليپس را به خوبي توضيح داده است با توجه به نوع ماده غذايي و حجم آن تنظيمات مربوطه که شامل دما و زمان است را پيدا کنيد.


5- دستگاه پس از تأييد زمان پخت، شروع به کار مي کند.


نکات مهم در شروع فرآيند پخت، در دستگاه هاي آنالوگ


نکات مهم در شروع فرآيند پخت، در دستگاه هاي آنالوگنکات مهم در شروع فرآيند پخت، در دستگاه هاي آنالوگ


برخي مدل هاي دستگاه هاي فيليپس داراي نمايشگرهاي آنالوگ هستند. بايد توجه کرد که طرز استفاده از سرخ کن بدون روغن فيليپس آنالوگ نيز تفاوت آن چناني با دستگاه هاي داراي نمايشگر ديجيتال ندارد و در ادامه شرح داده مي شود. براي شروع فرآيند پخت و پز و سرخ کردن، لطفاً درجه حرارت را با دکمه کنترل دما (که در قسمت بالايي دستگاه قرار دارد) تنظيم کنيد و سپس تايمر (واقع در قسمت جلوي دستگاه) را در جهت عقربه هاي ساعت بچرخانيد.


تنظيم زمان پخت در دستگاه هاي آنالوگ


اگر به زمان پخت زير 10 دقيقه نياز داريد، براي اين که بدانيد طرز استفاده از سرخ کن بدون روغن فيليپس در زمان هاي زير 10 دقيقه چگونه است، روندي که در ادامه توضيح داده مي شود را دنبال کنيد. ابتدا بايد تايمر دستگاه خود را روي بيش از 10 دقيقه تنظيم کنيد (به عنوان مثال 15 دقيقه) و سپس آن را در خلاف جهت عقربه هاي ساعت به زمان پخت مورد نظر (مثلا 6 دقيقه) برگردانيد. در غير اين صورت، ساعت به درستي فعال نمي شود و روند پخت و پز شروع نمي شود. توقف روند پخت و پز: اگر مي خواهيد قبل از اتمام زمان پخت و پز، فرآيند سرخ کردن را متوقف کنيد، لطفاً تايمر را در خلاف جهت عقربه هاي ساعت صفر کنيد. در اين حالت فرايند سرخ کردن متوقف خواهد شد.


استفاده از عملکرد گرم نگه داشتن دستگاه  (keep warm)


استفاده از عملکرد گرم نگه داشتن دستگاه (keep warm)استفاده از عملکرد گرم نگه داشتن دستگاه (keep warm)


با انتخاب اين گزينه در سرخ کن فيليپس پس از اين که زمان پخت و سرخ شدن مواد غذايي به پايان مي رسد، دستگاه با روشن کردن متناوب فن خود سبب مي شود تا براي مدت 30 دقيقه بعد از پخت غذا به حالت گرم نگه داشته شود. بايد توجه کرد که از اين عملکرد نمي توان براي گرم کردن مجدد غذاهاي سرد استفاده کرد چون گرما و دماي آن ها براي اين کار کافي نيست.


نحوه استفاده از روغن در دستگاه هاي فيليپس


اين دستگاه ها که اغلب به عنوان airfryer  نيز شناخته مي شوند به روغن بسيار اندکي براي پخت و سرخ کردن مواد غذايي نياز دارند. شما مي توانيد از هر نوع روغني اعم از روغن هاي مخصوص پخت و پز و يا روغن هاي سرخ کردني در دستگاه فيليپس خود استفاده کنيد. همچنين مي توانيد از روغن هاي حيواني نيز استفاده کنيد. اما توجه کنيد که بهتر است از روغن هاي فشرده سرد که ممکن است در دماهاي بالا بسوزد، استفاده نشود. لازم است قبل از شروع فرايند سرخ کردن، روغن را به مواد اضافه کنيد. بهتر است روغن را به جاي اين که مستقيما درون دستگاه اضافه کنيد مواد غذايي را به آن آغشته کنيد. افزودن روغن به مواد غذايي تازه، سبب ايجاد يک لايه ترد روي آن ها شده و طعم آن ها را بسيار عالي مي کند.


طرز تهيه سيب زميني سرخ کرده


طرز تهيه سيب زميني سرخ کردهطرز تهيه سيب زميني سرخ کرده


طرز استفاده از سرخ کن بدون روغن فيليپس براي تهيه سيب زميني سرخ کرده بسيار آسان است. ابتدا سيب زميني ها را پوست بگيريد و آن ها را به شکل دلخواه برش دهيد. سيب زميني ها را حداقل به مدت 30 دقيقه در يک کاسه آب خيس کنيد، آن ها را از آب خارج کرده و با حوله آشپزخانه خشک کنيد. نصف قاشق غذاخوري روغن را درون يک کاسه بريزيد. سيب زميني ها را داخل ظرف بريزيد و مخلوط کنيد تا کاملا به روغن آغشته گردند. با استفاده از دست يا يک انبر، سيب زميني ها را در سبد دستگاه قرار دهيد. بهتر است هر چند دقيقه يک بار سيب زميني ها را هم بزنيد تا به طور يکنواخت و کامل فرايند پختن و سرخ شدن آن ها انجام گردد. زمان و دماي مناسب را با استفاده از دفترچه راهنما پيدا کنيد.


طرز تهيه مرغ سوخاري


طرز تهيه مرغ سوخاري در سرخ کن بدون روغن نيز تقريبا مشابه با فرايند سرخ کردن سيب زميني انجام مي شود. براي افزودن روغن به تکه هاي مرغ مي توانيد از برس مخصوص يا از اسپري روغن استفاده کنيد و فقط روي آنها را با يک لايه روغن بپوشانيد. در حين فرآيند سرخ شدن، روغن اضافي به درون ظرف دستگاه خواهد ريخت. بهتر است مرغها را از قبل مزه دار کنيد. براي آماده کردن تکه مرغ سوخاري ابتدا مرغ ها را در آرد غلطانيده و سپس در تخم مرغي که قبلا همزده ايد فرو ببريد. پس از آن مرغها را در آرد سوخاري بغلطانيد. سپس مرغ ها را در دستگاه قرار داده و هم زدن آن ها را در فواصل زماني معين فراموش نکنيد. طرز استفاده از سرخ کن بدون روغن فيليپس و تنظيمات دستگاه براي دما و زمان پخت را مطابق با دفترچه راهنما انجام دهيد.


يکي از مدل هاي محبوب برند فيليپس


يکي از مدل هاي محبوب برند فيليپسيکي از مدل هاي محبوب برند فيليپس


سرخ کن فيليپس مدل HD9220  يکي از مدل هاي پر طرفدار اين برند به شمار مي رود. اين مدل به رنگ مشکي بوده و بر حلاف اکثر مدل هاي رايج به جاي اين که از بالا باز شود به صورت کشويي مي باشد. اين دستگاه داراي بدنه عايق است که هنگام روشن بودن دستگاه داغ نمي شود. تنظيمات دمايي مختلف از 80 تا 200 درجه سانتي گراد را بسته به نوع مواد غذايي مي توان با اين دستگاه انجام داد. با استفاده از اين دستگاه مي توان تا حدود 80 درصد در مصرف روغن صرفه جويي کرد.استفاده و کار کردن با اين مدل و به طور کلي يادگيري طرز استفاده از سرخ کن بدون روغن فيليپس بسيار ساده است.


حفظ خواص مواد غذايي و پخت غذاي سالم


علاوه بر اين که طرز استفاده از سرخ کن بدون روغن فيليپس بسيار آسان است، هنگام استفاده از آن و سرخ کردن مواد غذايي نيز ديگر نگراني در مورد از بين رفتن خواص مواد غذايي نخواهيد داشت چرا که فرايند پخت و سرخ کردن با حداقل روغن در اين دستگاه سبب پخت مواد غذايي به صورت سالم بدون از بين رفتن ارزش هاي غذايي آن ها مي شود. از طرف ديگر به دليل روغن کمي که استفاده مي شود ديگر نياز ي نيست نگران مشکلات مربوط به اضافه وزن و چاقي باشيد.


برخي از مشکلات احتمالي و نحوه بر طرف کردن آن ها


برخي از مشکلات احتمالي و نحوه بر طرف کردن آن هابرخي از مشکلات احتمالي و نحوه بر طرف کردن آن ها


اگر سرخ کن شما سر و صدايي ايجاد مي کند و صدايي که مي شنويد مانند اين است که يک فن بسيار سريع مي چرخد، اين طبيعي است زيرا دستگاه داراي يک فن است که به خنک نگه داشتن قطعات داخلي آن در هنگام روشن بودن دستگاه کمک مي کند. اما نگران نباشيد زيرا دستگاه مشکلي ندارد. اما اگر سر و صدا بلندتر يا متفاوت از صداي معمولي است که از يک فن مي شنويد (مانند صداي بال زدن يا تکان دادن)، ممکن است قطعه اي درون دستگاه شل شده باشد. در اين مورد بهتر است با نمايندگي مربوطه تماس بگيريد تا در اسرع وقت مشکل مربوطه بر طرف گردد.


پخت يا سرخ شدن غير يکنواخت


اگر متوجه شديد که غذا يا ميان وعده هاي تهيه شده در Airfryer Philips شما مطابق انتظار نيست (مانند ترد و قهوه اي) و برخي از تکه ها به خوبي نپخته اند و برخي زيادي سرخ شده اند، بهتر است اين نکات را رعايت کنيد. از پختن مقدار زيادي مواد غذايي با تنوع مختلف به طور همزمان خودداري کنيد. بهتر است مواد غذايي از يک نوع و به اندازه هاي يکسان باشند تا سرخ شدن يکنواخت انجام گردد.


نکات مربوط به تنظيم دما


نکات مربوط به تنظيم دمانکات مربوط به تنظيم دما


لطفاً درجه حرارت مناسب را انتخاب کنيد: بيشتر ميان وعده ها يا مواد غذايي بايد در دماي 200 درجه سانتيگراد (400 درجه فارنهايت) تهيه شوند، به جز ميان وعده هاي پايه شيريني. ميان وعده هاي پايه شيريني را بايد در دماي 180 درجه سانتيگراد (350 درجه فارنهايت) پخت کنيد.


نکات مربوط به تنظيم زمان


بيشتر ميان وعده ها براي پخت کامل، نياز به زمان آماده سازي مشخص شده دارند. براي پخت بيشتر ميان وعده ها بين 6 تا 10 دقيقه زمان لازم است. اگر غذا به اندازه کافي ترد نيست، مي توانيد چند دقيقه به زمان آن اضافه کنيد. قبل از افزودن روغن، مواد غذايي را به طور کامل خشک کنيد. بيش از حد از روغن استفاده نکنيد، زيرا اين امر باعث مي شود غذا کمتر ترد شود.


خروج دود سفيد از دستگاه فيليپس


اگر دود سفيد از Philips Airfryer شما خارج مي شود ممکن است به دلايل زير باشد.که شمابايدبه آن توجه کنبد


از مواد غذايي با محتواي چربي بالا استفاده شده است


از مواد غذايي با محتواي چربي بالا استفاده شده استاز مواد غذايي با محتواي چربي بالا استفاده شده است


اگر از غذايي با محتواي چربي بالا استفاده مي کنيد، لطفاً در حين پخت، دستگاه را متوقف کرده و با استفاده از يک دستمال آشپزخانه روغن کف سيني دستگاه را تميز کنيد و سپس فرايند پخت را دامه دهيد. اين کار را مي توانيد بسته به مقدار چربي ماده غذايي چند بار تکرار کنيد.


عدم استفاده از لوازم جانبي مناسب براي مواد غذايي پر چربي


اگر غالباً غذايي با محتواي چربي بالا مي پزيد، بسته به مدلي از دستگاه که در اختيار داريد مي توانيد از از لوازم جانبي مناسب مثل درپوش، روکش يا سبد استفاده کنيد.  اگر دستگاه شما داراي لوازم جانبي کاهنده چربي است، هميشه بايد هنگام پخت و پز با مواد چرب از آن استفاده کنيد. اين لوازم جانبي کاهنده چربي از تشکيل دود سفيد جلوگيري مي کند.


تميز نبودن کامل دستگاه


در صورتي که سيني دستگاه به طور کامل تميز نشده باشد، باقي مانده هاي چرب حاصل از استفاده قبلي مي تواند باعث شود که دود سفيد از دستگاه خارج شود. در اين صورت، لطفاً پخت و پز را متوقف کرده و دستگاه را تميز کنيد. براي جلوگيري از تکرار اين اتفاق، لطفا بعد از هر بار استفاده، سيني، سبد و المنت هاي گرمايشي دستگاه را کاملا تميز کنيد


منبع: https://bit.ly/3cPbgwo


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


به قلمِ یک دانشجوی ارتباطاتیِ ترم دو! جلوه ی تابستان هر چی که بخوای تعمیر شیشه سکوریت , 09121279023 مشاوره حقوقی ♥ گوهر ایمان و اخوت ♥ پارکینگ طبقاتی ایران حقوق مردم ابوالقاسم کریمی میراث چادر مادر